19 marca 2024 r. podczas uroczystej Gali w Katowicach, Urząd Dzielnicy Wola otrzymał Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” w  13. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”.

Ideą Programu jest nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają istotne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, wspierania młodzieży i współpracy ze środowiskami edukacyjnymi.

Pani Burmistrz Grażynie Orzechowskiej – Mikulskiej.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że

pani Ewa Kurach za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego została wyróżniona medalem pamiątkowym PRO MASOVIA. 😊

Bardzo się cieszymy, że jej 30-letnia praca w przedszkolu została doceniona w taki sposób. Pani Ewa na codzień wykazuje się ogromnym zaangażowaniem w procesie wychowawczym, pomysłami zabaw i zajęć. Jest pełna zapału, ciepła, uwielbia przebywać z dziećmi. Pracując w oddziałach integracyjnych i specjalnym pani Ewa wykazuje się wielkim zrozumieniem dla niepełnosprawności, jest ogromnym wsparciem dla dzieci, wykazuje się empatią i pomocą w ich codziennym funkcjonowaniu.

Mimo przejścia na emeryturę 3 lata temu, pani Ewa kontynuuje u nas pracę i niezmiennie angażuje się w życie naszego przedszkola.

Pani Ewo, dziękujemy za wieloletnią, wspaniałą współpracę i jeszcze raz gratulujemy! 💐

GODZINA DLA ZIEMI 23.03.2024

Godzina dla Ziemi 2024 - Magiczny Kraków

Szanowni Państwo,

w tym roku już po raz osiemnasty odbędzie się akcja Godzina dla Ziemi zainicjowana przez
WWF (organizacja pozarządowa World Wide Fund for Nature), podczas której
w symbolicznym geście troski o przyszłość Ziemi na jedną godzinę gasną światła
w mieszkaniach, firmach oraz budynkach użyteczności publicznej.

Godzina dla Ziemi WWF ma skłonić wszystkich do refleksji nad wagą stojących przed nami
wyzwań i zmotywować do podjęcia koniecznych działań. Żeby coś zmienić, musimy
przyjrzeć się naszym nawykom, aby ograniczyć degradację środowiska i zredukować emisję
gazów cieplarnianych, będących przyczyną zmiany klimatu.

Każdy z nas, każdego dnia, w niewielkim stopniu zmieniając swoje nawyki może przyczynić się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę.

Tegoroczna akcja zaplanowana została na 23 marca w godz. 20:30-21:30

Pamiętajmy, że także każdy z nas może dołączyć do akcji wyłączając światło w swoim domu!

Szanowni Państwo,

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie w ramach akcji profilaktycznej dotyczącej zatruć pokarmowych oraz chorób brudnych rąk przekazuje materiały edukacyjne w formie elektronicznej celem rozesłania do jak największej grupy rodziców.

MATERIAŁY DLA RODZICÓW

Informacja z Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Wola dotycząca nowej tablicy sygnałów alarmowych i komunikatów ostrzegawczych.

W NASZYM PRZEDSZKOLU OBOWIĄZUJĄ STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 127 im. Wandy Chotomskiej w Warszawie zaprasza do udziału w III edycji ogólnopolskiego konkursu recytatorsko-artystycznego „Z Chotomską przez świat”. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym.

W tym roku konkurs będzie polegał na wybraniu dowolnego utworu poetyckiego Wandy Chotomskiej i nagraniu recytacji dziecka (tylko nagrany dźwięk, bez wizerunku dziecka, w przypadku dzieci niemówiących dopuszczalne jest nagranie dźwięku rodzica lub nauczyciela) oraz wykonaniu pracy plastycznej (forma płaska) dowolną techniką plastyczną.

Termin nadsyłania prac upływa 31.03.2024 r.

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy Krzysztofa Strzałkowskiego.

Już po raz piąty nasze przedszkole weźmie udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach poprzez zajęcia i wspólne zabawy zachęcamy dzieci do upamiętnienia ważnych rocznic i wydarzeń  historycznych.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 14.10.2023

W ramach programu „Eko z Twoją Wolą” 11.10.2023 Kangurki oraz Tygryski brały udział w zajęciach edukacyjno – ekologicznych. Dzieci posadziły nowe drzewa i krzewy przez co wzbogaciły nasz ogród przedszkolny.

Dziękujemy przedstawicielom Urzędu Dzielnicy Wola za podarowanie nam sadzonek roślin, które zostały wykorzystane do zajęć z dziećmi.  Była to doskonała okazja by kształtować postawę ekologiczną wśród najmłodszych oraz rozbudzać w nich poczucie odpowiedzialności za zieleń wokół nas.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,