Screenshot_20230526_093421_Google

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 127 wędruje z Chotomską przez świat

Kolejna edycja wojewódzkiego konkursu recytatorsko-artystycznego za nami!!!

W czwartek 06.04.2023 w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 127 im. Wandy Chotomskiej odbyło się uroczyste rozdanie nagród II edycji wojewódzkiego konkursu recytatorsko-artystycznego „Z Chotomską przez świat”, który został objęty honorowym patronatem Pana Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy Krzysztofa Strzałkowskiego 

Inicjatywa konkursu powstała w zeszłym roku m.in. w celu rozbudzenia zainteresowania poezją wśród dzieci, rozwijania umiejętności recytatorskich i artystycznych, integrację przedszkoli, jak również poszerzenie wiedzy na temat twórczości patronki naszego przedszkola – Wandy Chotomskiej. Ze względu na zeszłoroczne wielkie zainteresowanie konkursem, w tym roku rozszerzyliśmy zakres konkursu na całe województwo mazowieckie, a także zwiększyliśmy trudność wykonywania pracy konkursowej i zrobiliśmy podział na kategorie wiekowe. Tegoroczny konkurs polegał na wybraniu dowolnego utworu poetyckiego Wandy Chotomskiej i nagranie filmu z artystycznym odwzorowaniem wybranego utworu – z recytacją oraz artystycznego wystąpienia z lalką teatralną. Podobnie jak w ubiegłym roku jury oceniało zgodność z tematem konkursu, dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, pomysłowość, walory estetyczne, oraz ogólny wyraz artystyczny.

Nadesłane prace konkursowe przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Wybór najlepszych był naprawdę bardzo trudny, każda z nich była wyjątkowa, wymagała ogromnego zaangażowania i wysiłku, zarówno od dzieci jak i opiekunów prac.

Uroczystość rozdania nagród rozpoczęła się przemową pani Dyrektor Przedszkola Agnieszki Stypułkowskiej oraz filmem prezentującym prace laureatów. Następnie Pani Dyrektor oraz organizatorki konkursu pani Małgorzata Kostyra oraz pani Paulina Prusińska wręczyły wszystkim uczestnikom dyplomy oraz nagrody, a każdy opiekun pracy otrzymał książkę pani Barbary Gawryluk „Wanda Chotomska: Nie mam nic do ukrycia”. W ramach części artystycznej goście, którzy licznie przybyli z całego województwa mazowieckiego – m.in. z Warszawy, Góry Kalwarii, Ząbek, Dąbrowy, Pruszkowa, Piastowa czy Otwocka mieli przyjemność uczestniczyć we wspaniałym koncercie włoskiego piosenkarza Dave’a Nilaya. 

Mamy szczerą nadzieję, że spotkamy się ponownie w kolejnym roku szkolnym, podczas trzeciej edycji konkursu „Z Chotomską przez świat”, co wpisze się na stałe w tradycję naszego Przedszkola.

Zapraszamy do naszej zakładki Galeria zdjęć 2022/2023 – obejrzą tam Państwo zdjęcia z uroczystości oraz krótkie filmy z koncertu włoskiego piosenkarza Dave’a Nilaya

 

Laureaci konkursu

KATEGORIA 4-latki

I miejsce – Franciszek, Aniela – Przedszkole nr 351 w Warszawie

II miejsce – Barbara – Przedszkole Samorządowe nr 1 w Górze Kalwarii

III miejsce – Róża – Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II we Franciszkowie

KATEGORIA 5-latki

I miejsce – Łucja – Publiczne Przedszkole nr 3 „Skrzat” w Ząbkach

II miejsce – Iga – Przedszkole nr 350 „Jaśminowy Gaj”

III miejsce – Yeva , Piotr, Wojciech, Nikodem – Przedszkole nr 118 z Oddziałami Integracyjnymi

KATEGORIA 6-latki

I miejsce – Jan – Przedszkole Miejskie nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Piastowie

II miejsce – Karol, Apolonia, Igor, Matylda, Bruno – Przedszkole Samorządowe nr 2 w Dziekanowie Leśnym

III miejsce – Matylda – Przedszkole nr 167

Niezmiernie miło nam ogłosić, że w naszym przedszkolu mamy nową Interaktywną Podłogę FunFloor!!! 🥳 

Co to jest?

„To nowoczesne urządzenie multimedialne, które w zaskakujący sposób przekształca każdą powierzchnię w interaktywny świat pełen wrażeń. Składa się z projektora, systemu czujników ruchu, specjalnego oprogramowania oraz komputera, które zostały umieszczone w jednej obudowie. Wykorzystana technologia umożliwia poruszanie się po wyświetlanym obrazie, który reaguje na nasz ruch.”

Zapraszamy do obejrzenia filmów oraz zdjęć w naszej galerii: GALERIA ZDJĘĆ

„Szanowni Państwo, ze względu na duże zainteresowanie konkursem oraz liczne zapytania zdecydowaliśmy o przedłużeniu terminu nadsyłania prac do 10.03.2023r.”